FM sistēma

FM sistēma ir palīgierīce, kas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ļauj dzirdēt citu teikto trokšņainā vidē, piemēram, teātrī, skolā, baznīcā, muzejā vai citās sabiedriskās vietās. Šī bezvadu sistēma izmanto radioviļņus, lai runas signālus nogādātu tieši klausītāja dzirdes aparātos. Tā uzlabo dzirdes aparātu, kohleāro implantu lietošanu.

FM sistēma uztver skaņu no runātāja, skaņas avota vai ir tieši pievienots pie skaņas avota, piemēram, portatīvā datora. FM sistēma nodrošina lielāku runas un skaņas skaidrību vienlaikus notušējot fona trokšņus.

 

Kā darbojas FM sistēma?

 

Tradicionālā FM sistēma sastāv no divām galvenajām daļām: raidītāja un uztvērēja. Raidītājs uztver skaņu, izmantojot mikrofonu vai tiešu savienojumu ar skaņas avotu, un pārraida to uz uztvērēju. Roger MyLink – uztvērējs; Roger Pen – raidītājs.

FM sistēma noderēs:

  • Ja, atrodoties darbā, jums dzirdes problēmas un runas uztveršana sagādā problēmas kā arī dzirdes zudums ietekmē sniegumu darbā.
  • Ja jūsu ikdiena ir saistīta ar aktīvu dzīvesveidu un socializēšanos un ir problēmas saklausīt teikto attālumā un troksnī.
  • Ja jums ir grūti sadzirdēt teikto tiekoties ar draugiem, sapulcēs un citos sociālos pasākumos.
  • Ja, klausoties TV, mobilā tālruņa sarunas, straumējot mūziku u.c, jums nepieciešama sarunu, mūzikas skaidrība.

 

Tiekoties ar draugiem

 

Roger Pen lieliski noderēs tiekoties ar draugiem, it sevišķi, ja apkrāt skan mūzika un sarunājas cilvēki. Vienkārši pavirziet Roger Pen pret runātājiem un Roger Pen pārraida sarunu tieši jūsu dzirdes aparātos.

 

Atrodoties mājās

 

Roger Pen samazina traucējošo fona troksni, piemēram, virtuves piederumu grabēšana vai TV skaņas. Šis ļauj jums sekot līdzi sarunām un pavadīt vairāk laika ar mīļajiem.

 

TV un multivides lietošana

 

Roger Pen ir viegli savienot ar TV, mobilo tālruni un citām ierīcēm, kas atvieglos runas sapratni un dzirdes aparātu lietošanu. Roger Pen ir arī viegli lietot video konferencēs.

 

Sapulcēs un skolā

 

Runātājs bieži vien stāv attālumā no klausītājiem. Runātājam lietojot Roger Pen, skaņa tiek pārraidīta dzirdes aparāta lietotājam, ļaujot koncentrēties un stāstīto.

 

Sporta aktivitātēs

 

Sporta grupas treniņi ir izaicinājums. Dzirdēt trenera norādījumus distances vai citu tērzēšanas dēļ ir grūti. Ja Roger Pen atrodas pie sporta treniņa vadītāja, runa tiek pārraidīta dzirdes aparāta lietotājam.

 

Automašīnā

 

Atrodoties vai braucot automašīnā, Roger Pen nodrošina, ka fona troksnis tiek samazināts, un runātāja balss tiek pārraidīta tieši dzirdes aparātos. Tas ļauj jums sekot līdzi sarunai automašīnā, vienlaikus apzinoties apkārtējo pasauli.

 

Valsts apmaksāta FM sistēma

 

SIA “LNS Surdotehniskās palīdzības centrs” izsniedz valsts apmaksātus FM radiofrekvenču pārraides sistēmu Phonak Roger Pen un Phonak Roger Mylink.

Valsts apmaksātu FM sistēmu tiesības saņemt vājdzirdīgām personām, kuras lieto dzirdes aparātu un kurām tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams izglītības iegūšanai vai darbam.

Lai pieteiktos uz to, Surdotehniskās palīdzības centrā uz vietas iesniedz vai nosūta pa pastu:

  • iesniegumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai;
  • ārstējošā ārsta atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai;
  • ja mācaties – izziņu no izglītības iestādes, kas apliecina, ka jūs apgūstat attiecīgu izglītības programmu šajā iestādē, un tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams izglītības ieguves procesā;
  • ja strādājat – izziņu no darba vietas, kas apliecina, ka esat darba ņēmējs pie šī darba devēja, un tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams darba pienākumu veikšanai.

Adrese:

  • Latvijas Nedzirdīgo savienībai, Elvīras iela 19. k-2, Rīga, LV 1083
  • e-adresi [email protected], ja dokumenti noformēti ar drošu elektronisko parakstu.

 

 

Uzraksti mums!
Ievadiet vārdu
Ievadiet korektu e-pastu
Ievadiet jautājumu
Ievadiet Captcha

Paldies, ziņa ir nosūtīta!