Dzirdes aparāti

Dzirdes aparātu piedāvājums:

 

 • Aizauss dzirdes aparāti vidējam dzirdes zudumam (3.pakāpes vājdzirdībai);
 • Aizauss dzirdes aparāti smagiem dzirdes zudumiem (4.pakāpes vājdzirdība);
 • Aizauss dzirdes aparāti ļoti stipram skaņas pastiprinājumam (5. vājdzirdības pakāpei).

Aizauss dzirdes aparāts ir komplekts, kas sastāv no dzirdes aparāta, radziņa, 6 bateriju komplekta un testa ieliktņa (kupola, divkupola vai trīskupola).

Dzirdes aparāti ražoti Vācijā.

 

Dzirdes aparātu tehniskais raksturojums

 

Parametri un funkcijas

 

Kā pareizi kopt dzirdes aparātu?

 

 

Dzirdes aparāta darbības traucējumi var rasties daudzu iemeslu dēļ, taču viens no galvenajiem var būt sērs, kas sakrājies auss ieliktnī, vai mitrums, kas bloķē aparāta mikrofona darbību. Pareizi kopjot dzirdes aparātu, var pagarināt tā kalpošanas laiku un izvairīties no remonta.

 

1. Tīriet dzirdes aparātu katru dienu!

 

Ārējās auss ejas kanālā atrodas dziedzeri, kuri izdala sēru. Tāpēc dzirdes aparāts un auss ieliktnis jātīra regulāri, lai to atbrīvotu no auss sēra, ādas plēksnītēm, putekļiem un citiem netīrumiem, kas nokļuvuši dzirdes aparātā vai auss ieliktnī. Tīrīšanai izmantojiet sausu, mīkstu drāniņu vai mikrošķiedras salveti, vai sausu vates spilventiņu.

 

 • Auss ieliktņu mazgāšanai izmantojiet sēru šķīdinošu tableti. Tableti izšķīdina nelielā ūdens daudzumā, kurā ievieto auss ieliktni un atstāj šķīdumā uz 30 minūtēm vai uz nakti. Pēc tam ieliktnis kārtīgi jānosusina un atlikušie ūdens pilieni no ieliktņa jāizpūš ar gaisa baloniņu.
 • Auss ieliktņu tīrīšanai var izmantot ierīci “U-sonic 2”, kas ar spēcīgu ultraskaņu ar 40 kHz pat tīrā ūdenī sola nodrošināt auss ieliktņu un citu mazu sadzīves priekšmetu dziļo tīrīšanu un sterilu higiēnu. Ultraskaņa šķidrumā rada miljoniem mazu enerģētisku skābekļa burbuļu, kas spēcīgi uzsprāgst uz izstrādājuma virsmas un likvidē visus netīrumus.
 • Dzirdes aparāta skaņu caurulīšu un kupolveida (standarta) auss ieliktņu tīrīšanai izmantojiet īpašu tīrīšanas diegu. Izvelkot tīrīšanas diegu caur skaņas caurulīti, var iztīrīt tajā sakrājušos netīrumus.
 • Regulāri pārbaudiet, vai dzirdes aparāta skaņas caurulīte ir mīksta. Ja tā ir sacietējusi, nomainiet to!

 

2. Sargiet dzirdes aparātu no mitruma!

 

Vienmēr noņemiet dzirdes aparātu, pirms ejat dušā, pirtī vai peldēties. Vislabāk dzirdes aparātu ir atstāt ārpus mitrās vides. Mitrums var sabojāt dzirdes aparāta elektroniskās sastāvdaļas. Ja jūsu mājās ir ļoti mitrs vai strādājat mitrā vidē (piemēram, darbs virtuvē), vai pastiprināti svīstat, tad jādomā par dzirdes aparāta žāvēšanas ierīces iegādi.

 

 •  Lai no dzirdes aparāta “izvilktu” mitrumu (ūdens lāses, sviedru pilienus), var izmantot arī susināšanas tableti. Susināšanas tableti ievieto slēgtā traukā kopā ar dzirdes aparātu uz vairākām stundām.
 • Ja dzirdes aparāts kļuvis slapjš, to var viegli nosusināt ar dvieli. Neizmantojiet dzirdes aparāta žāvēšanai fēnu vai citas karstas ierīces, jo tās var izraisīt aparāta daļu deformāciju un aparāts pārstās pareizi darboties.
 • Sargājiet dzirdes aparātu no saskares ar aerosoliem un kosmētiku. Matu laka, ķermeņa aerosols un kosmētikas daļiņas var bloķēt mikrofonu un vadības ierīci.

 

3. Brīžos, kad dzirdes aparātu neizmantojat:

 

 • Vienmēr atstājiet atvērtu dzirdes aparāta baterijas nodalījumu, lai izvairītos no mitruma uzkrāšanās.
 • Pārbaudiet, vai tas ir izslēgts, lai neizlādētos baterija. It īpaši pārbaudiet to vakarā pirms gulēt iešanas.
 • Dzirdes aparātu vienmēr turiet aparātu sausā un drošā vietā, lai to kāds nejauši nenogrūž vai nesasit. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, kuri var viegli sabojāt dzirdes aparātu.

 

4. Pārbaudiet dzirdes aparāta baterijas!

 

 • Dzirdes aparātā esošās baterijas var izraisīt ierīces darbības traucējumus, ja tās netiek bieži nomainītas un pareizi uzturētas. Pat ļoti mazs mitruma daudzums, kas ir iekļuvis ierīcē, var izraisīt baterijas koroziju (rūsēšanu), tā sabojājot dzirdes aparāta iekšpusi.

 

Dzirdes aparātu kopšanas līdzekļi ir nopērkami gan Surdotehniskās palīdzības centrā Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī, gan internetveikalā Surdotehnika , gan citos dzirdes centros.

 

Garantijas apkalpošana

SIA Briļļu Nams

Brīvības ielā 47, Rīgā

+375 60266080, e-pasts: [email protected]

 

Kā pieteikties valsts apmaksātajiem palīglīdzekļiem?

 

Lai saņemtu valsts apmaksātu dzirdes aparātu, Latvijas Nedzirdīgo savienībā ir jāiesniedz (vai jānosūta pa pastu vai elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu):
1) rakstisks iesniegums. Iesniegumā norāda vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru, elektroniskā e-pasta adresi, informāciju par vēlamo saziņas veidu, nepieciešamo tehnisko palīglīdzekli (iesnieguma paraugu skat. pievienotajos failos);
2) ģimenes ārsta atzinums vai atbilstošas specialitātes ārstniecības personas atzinums tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai, kurš izsniegts ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms dokumentu iesniegšanas (atzinuma paraugu skat. pievienotajā failā). Ja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀK) izsniegtajā informācijā par invaliditātes noteikšanu ir norādīts, ka jums ir dzirdes funkcionēšanas traucējumi, tad atzinumu var neiesniegt;
3) audiogramma, kuras derīguma termiņš ir viens gads no tās izsniegšanas dienas.

 

Uzraksti mums!
Ievadiet vārdu
Ievadiet korektu e-pastu
Ievadiet jautājumu
Ievadiet Captcha

Paldies, ziņa ir nosūtīta!