Klausīties

Kas jādara, lai saņemtu valsts apmaksātu surdotehnisko palīglīdzekli?

Sniedzam atbildi uz biežāk uzdoto jautājumu –

Kas jādara, lai saņemtu valsts apmaksātu surdotehnisko palīglīdzekli?

1. Vispirms jādodas pie ģimenes ārsta, kas nozīmēs pārbaudi pie otolaringologa (LOR).*
2. Speciālists pārbaudīs jūsu dzirdi, izveidojot audiogrammu.
Ja pārbaudē jums tiks konstatēts vidēji smags vai nopietnāks dzirdes zudums, jums ir tiesības uz valsts apmaksātiem palīglīdzekļiem. Bērniem dzirdes aparāti ir pieejami arī vieglu dzirdes zudumu gadījumā.
3. Tālāk jums ir jāuzraksta iesniegums Latvijas Nedzirdīgo savienībai. Tas var būt brīvā formā vai arī iesnieguma paraugs atrodams mūsu mājaslapā – https://surdocentrs.lv/surdotehniskie-paliglidzekli/ .
Dokumentus var sūtīt pa pastu vai atnest uz mūsu birojiem Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē vai Daugavpilī. Ja vēlaties dokumentus sūtīt elektroniski, jums būs nepieciešams e-paraksts, jo vienkārši ieskenētus vai nofotografētus dokumentus nepieņem. Ja vēlaties saņemt palīglīdzekli steidzami, iesniegumam jāpievieno izziņa no mācību iestādes vai darba – arī tad, ja esat pašnodarbinātais.
4. Kad pienāks Jūsu rinda, Jums tiks nosūtīts uzaicinājums valsts apmaksātā palīglīdzekļa saņemšanai.
5. Jums būs jāierodas saņemt tehniskais palīglīdzeklis.
Svarīgi, ka palīglīdzekli ierodaties saņemt pats personīgi, it sevišķi, ja saņemat dzirdes aparātu. Tas tiek rūpīgi pielāgots katram lietotājam – gan frekvenču pastiprināšanas, gan valkāšanas ziņā. Vizītes laikā tiek paņemts arī auss nospiedums individuāla ieliktņa izgatavošanai – tas padara dzirdes aparāta valkāšanu pavisam ērtu. Nepieciešamības gadījumā piedāvājam arī mājas vizīti, kas ir maksas pakalpojums.
6. Par ierīces saņemšanu būs jāveic vienreizēja iemaksa – 7,11€ par katru palīglīdzekli. Bērniem – 1,42€. Trūcīgi cilvēki no iemaksas ir atbrīvoti.
*Ja piesakieties atkārtoti, nepieciešams tikai iesniegums.

 

Uzraksti mums!
Ievadiet vārdu
Ievadiet korektu e-pastu
Ievadiet jautājumu
Ievadiet Captcha

Paldies, ziņa ir nosūtīta!