Klausīties

Dūmu detektoram ir jābūt katrā mājā

Ja mājā izceļas ugunsgrēks, cilvēki ar dzirdes traucējumiem var nedzirdēt dūmu detektora signālu. Šiem cilvēkiem paredzēti īpaši detektori, un tie ir pieejami Latvijas Nedzirdīgo savienībā par valsts finansējumu. Tomēr tiem pieteikusies tikai neliela daļa potenciālo lietotāju.

 

Tā kā cilvēki ar dzirdes traucējumiem nedzird parastā dūmu detektora signālu, viņiem īpaši paredzētais detektors vibrē vai mirgo. Vibrospilvenu novieto zem spilvena, lai pat miegā nedzirdīgais tiktu brīdināts.

 

Dzirdes aparātus Latvijā izmanto aptuveni 25 tūkstoši cilvēku, taču pieteikušies un saņēmuši speciālos dūmu detektorus ir tikai aptuveni 1000 cilvēku.

 

Diemžēl dūmu detektoru ieviešana nav problēma vien nedzirdīgo vidū. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) skaidro – lai gan detektorus uzstāda vairāk, statistika nav iepriecinoša.

 

❗️Dzīvokļos, kur pērn izcēlusies ugunsnelaime, vien 46% gadījumu ir bijis uzstādīts dūmu detektors. “Lielākajā daļā gadījumu cilvēki ugunsgrēkos, kuri notiek dzīvojamā sektorā, nevis sadeg, bet nosmok,” skaidroja Broms.

 

 

 

➡️Aicinām izmantot iespēju un pieteikties pielāgotajam dūmu detektoram jau šodien: https://surdocentrs.lv/surdotehniskie-paliglidzekli/

 

Uzraksti mums!
Ievadiet vārdu
Ievadiet korektu e-pastu
Ievadiet jautājumu
Ievadiet Captcha

Paldies, ziņa ir nosūtīta!